Heki kalkulaator

Arvuta, mitu taime läheb heki rajamiseks vaja!

Tiheda heki saamiseks on soovitatav istutada puud 50cm vahekaugusega. Mida suurem on istutusvahe, seda aeglasemalt kasvavad puud tihedaks hekiks kokku.

Heki rajamise täisteenus

  • Soovitame elupuudele rajada kastmissüsteemi, mis muudab kastmise väga kergeks ja mugavaks. Kastmissüsteemi hind sisaldab materjale ja tööd. Puid tuleb kasta esimesel paaril aastal sõltuvalt ilmastikust vähemalt 2-3 korda nädalas 10 liitrit (1x) puu kohta.
  • Hekialuse hooldevabaks muutmiseks on heki alla võimalik rajada multšipeenar. Multšipeenra hind sisaldab materjale: terrassilauast piirdelaud esiservas, aluskangas, multš ning töö.
  • Elupuud soovitame kevadel peale istutamist kindlasti katta varjutuskangaga. Peale istutamist peavad puud jõudma juurduda, selleks on neil vaja piisavalt vett. Juurte kaudu saab taim pinnasest vajalikke aineid. Puude katmisel varjutuskangaga maandame riske, et peale istutamist puude juurdumise ajal ja tugeva päikese korral ei saaks istikud päikesekahjustusi. Kevadtalvise tugeva päikese eest vajab elupuuhekk kaitset paar esimest aastat peale istutamist. Päikesepõletus tekib igihaljal puul siis, kui soojuse tõttu algab taimes elutegevus, aga külmunud maast ei saa taim veel niiskust kätte. Noortel/värskelt istutatud elupuutaimedel ei ulatu juured kuigi sügavale. Päike sõna otseses mõttes kuivatab okkad ära. Talvise päikesepõletuse oht on märksa väiksem siis, kui elupuud saavad end sügisel vett täis imeda. Kui mullas on piisav niiskusevaru ja taime kudedes küllaldaselt vett, taluvad need paremini ka päikese kuumutamist. – Siit on näha, kui tähtis on tagada taimedele piisav veevaru isegi sügisel.

Täpsema pakkumise saamiseks võtke meiega ühendust!

haljastamine@gmail.com
+372 5858 9019